Na czym polega użytkowanie portali hostingowych takich jak Chomikuj?

W sytuacji, gdy potrzebny nam jest dostęp do plików z różnych komputerów bądź swoimi plikami chcemy podzielić się z innymi, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze stron internetowych oferujących hosting plików. Jednym z najprężniej działających tak portali na polskim rynku jest Chomikuj. Umieszczane są tam różne dokumenty, książki, filmy, muzyka, gry, gry na telefon, zdjęcia czy programy.

Jak wyglądają limity pobierania na portalu Chomikuj.pl?

Na stronie możemy stworzyć swoje konto bądź korzystać z niego jako użytkownik niezarejestrowany. W sytuacji, gdy pobieramy ze strony pliki jako niezarejestrowani użytkownicy, bez żadnych opłat możemy ściągnąć pliki nieprzekraczające 1 MB. Każdorazowo możemy też ponieść opłatę, gdy chcemy pobrać plik większy. Gdy decydujemy się stworzyć konto na portalu Chomikuj, w wersji podstawowej konta nie mamy ograniczenia co do wielkości pojedynczego pliku. Obostrzenie dotyczy wtedy dostępnego transferu tygodniowo i jest to 50 MB. Limit oczywiście można podnieść do dowolnej rangi bądź zasilić konto, by transfer odbywał się bez limitu. Przesłane przez nas pliki możemy ze swojego konta pobierać bez żadnych dodatkowych ograniczeń. Przesłane pliki możemy udostępnić jedynie dla siebie, dla wybranego przez nas grona odbiorców bądź dla wszystkich korzystających ze strony. Z tak zwanych spiżarni innych udostępniających możemy pobierać udostępnione materiały zgodnie z przyznanymi nam limitami.

Przechowywanie zdjęć, tworzenie albumów czy zakup e-booków to funkcje oferowane przez stronę.

Od jakiegoś czasu strona oferuje również możliwość zakupu przeróżnych e-booków czy audiobooków, które dystrybuowane są tam już ponad 100 wydawców. Obecnie z protalu korzysta ok. 3,5 miliona użytkowników miesięcznie. Strona internetowa dostępna jest również jako aplikacja Chomikuj na Androida, iOS i systemy Windows. Korzystanie z portalu jest dobrym rozwiązaniem w przypadku chęci gromadzenia zdjęć i tworzenia albumów, do których dostęp później mamy z dowolnego urządzenia. Ta opcja sprawdzi się również, gdy łatwo i bezproblemowo chcemy udostępnić nasz zdjęcia do pobrania rodzinie czy przyjaciołom.